Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (299złotych) już od 299zł.
Infolinia 530 190 180
Producenci

Ogrzewanie

Czarny Termostat pokojowy HD-T1000.B - Heat Decor Czarny Termostat pokojowy HD-T1000.B - Heat Decor
Producent: Heat Decor
Cena brutto:

235,00 zł

szt.
zobacz więcej
Grzejnik elektryczny F119 1000W stojący - Atlantic Grzejnik elektryczny F119 1000W stojący - Atlantic
Producent: Atlantic
Cena brutto:

309,71 zł

szt.
zobacz więcej
Grzejnik elektryczny F119 1500W stojący - Atlantic Grzejnik elektryczny F119 1500W stojący - Atlantic
Producent: Atlantic
Cena brutto:

339,32 zł

szt.
zobacz więcej
Grzejnik elektryczny F119 2000W stojący - Atlantic Grzejnik elektryczny F119 2000W stojący - Atlantic
Producent: Atlantic
Cena brutto:

365,31 zł

szt.
zobacz więcej
Grzejnik elektryczny F119 2500W stojący - Atlantic Grzejnik elektryczny F119 2500W stojący - Atlantic
Producent: Atlantic
Cena brutto:

391,30 zł

szt.
zobacz więcej
Grzejnik elektryczny F120 1000W wiszący - Atlantic Grzejnik elektryczny F120 1000W wiszący - Atlantic
Producent: Atlantic
Cena brutto:

350,14 zł

szt.
zobacz więcej
Grzejnik elektryczny F120 1500W wiszący - Atlantic Grzejnik elektryczny F120 1500W wiszący - Atlantic
Producent: Atlantic
Cena brutto:

373,26 zł

szt.
zobacz więcej
Grzejnik elektryczny F120 2000W wiszący - Atlantic Grzejnik elektryczny F120 2000W wiszący - Atlantic
Producent: Atlantic
Cena brutto:

397,08 zł

szt.
zobacz więcej
Grzejnik elektryczny F120 2500W wiszący - Atlantic Grzejnik elektryczny F120 2500W wiszący - Atlantic
Producent: Atlantic
Cena brutto:

420,18 zł

szt.
zobacz więcej

Jakie są najpopularniejsze typy ogrzewania domów?

 

Ogrzewanie domu to kluczowy element zapewnienia komfortu w okresie zimowym. Istnieje wiele różnych typów ogrzewania, a wybór odpowiedniego zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb oraz warunków technicznych danego domu.

Jednym z najpopularniejszych typów ogrzewania jest ogrzewanie gazowe. Polega ono na spalaniu gazu ziemnego lub LPG w piecu, który następnie przekazuje ciepło do instalacji grzewczej. Ogrzewanie gazowe jest stosunkowo tanie w eksploatacji, a przy tym skuteczne i niezawodne.

Innym popularnym typem ogrzewania jest ogrzewanie elektryczne. Polega ono na wykorzystaniu prądu elektrycznego do produkcji ciepła, które jest przekazywane do pomieszczeń za pomocą grzejników lub podłogówki. Ogrzewanie elektryczne jest stosunkowo drogie w eksploatacji, ale łatwe w montażu i nie wymaga przestrzeni na instalację.

Ogrzewanie olejowe polega na spalaniu oleju opałowego w piecu, który następnie przekazuje ciepło do instalacji grzewczej. Ogrzewanie olejowe jest skuteczne i łatwe w montażu, ale wymaga przestrzeni na instalację i jest stosunkowo drogie w eksploatacji.

Ogrzewanie na biomasę to coraz popularniejsza forma ogrzewania, w której wykorzystywana jest biomasa, czyli materiał organiczny, do produkcji ciepła. W zależności od wybranej technologii, może to być drewno, pellety, brykiety węglowe, słoma czy kukurydza. Ogrzewanie na biomasę jest ekologiczne i oszczędne w dłuższej perspektywie, ale wymaga większych nakładów inwestycyjnych.

Ogrzewanie domu - co warto wiedzieć przed wyborem?

Aby dobrać odpowiednie ogrzewanie do domu, warto skonsultować się z fachowcami, którzy pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Przy wyborze warto brać pod uwagę nie tylko koszty inwestycyjne i eksploatacyjne, ale także wydajność, bezpieczeństwo oraz ekologiczność danego systemu ogrzewania.

Jaki grzejnik wybrać do mieszkania?

Przenośne grzejniki olejowe świetnie sprawdzą się w domkach letniskowych, mieszkaniach, biurach, warsztatach oraz innych pomieszczeniach zamkniętych, gdzie wymagane jest dogrzanie. Grzejniki te zasilane są energią elektryczną, która aktywuje grzałkę i powoduje nagrzanie się substancji wewnątrz żeberek – oleju. Olej jest substancją, która nagrzewa się długo, dlatego przy wyborze urządzenia warto zwrócić na dodatkowe funkcje, takie jak termostat i timer, który pozwoli na automatyczne włączenie się grzejnika i wcześniejsze ogrzanie pomieszczenia.
Nasza hurtownia elektryczna oferuje grzejniki olejowe o mocy od 1500 – 2500W  i o różnej ilości żeberek – im więcej żeberek, tym więcej ciepła jest uwalniane. Ponadto nasze urządzenia wyposażone są dodatkowo w termostat, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz kółka ułatwiające przemieszczanie.

 

Przenośne grzejniki elektryczne firmy Atlantic świetnie sprawdzą się w sytuacji, gdy ogrzewanie centralne jest mało efektywne, a inwestycja w wymianę ogrzewania przekracza nasze możliwości finansowe. Nasze grzejniki elektryczne wyposażone są w termostat temperatury, pokrętło do ustawienia termostatu oraz przełącznik trybów pracy, byś mógł w pełni kontrolować pracę urządzenia i temperaturę

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl