Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (299złotych) już od 299zł.
Żarówka LED świeci po wyłączeniu - co może być tego powodem 0
Żarówka LED świeci po wyłączeniu - co może być tego powodem

BUDOWA ŻARÓWKI LED – DLACZEGO ŚWIECI PO WYŁĄCZENIU?

Żarówki LED są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż tradycyjne żarówki żarnikowe. W ich wnętrzu znajduje się kompleksowy układ elektroniczny z przetwornicą, kondensatorem i prostownikiem. Dodatkowo, montuje się w nich specjalne płytki z diodami LED, których ilość i kolor zależy od rodzaju żarówki.

Przy takiej ilości elementów, zdarza się, że żarówki LED pozostają lekko podświetlone lub migoczą po wyłączeniu.
To sygnał problemów w samej żarówce, oprawie oświetleniowej lub instalacji elektrycznej. Identyfikacja i rozwiązanie źródła problemu jest kluczowe dla poprawy komfortu oświetleniowego oraz uniknięcia niepotrzebnych kosztów.

Przyczyna Żarzenia się Żarówki LED – Rola Diody w Włączniku
Nierzadko, kiedy mówimy o żarzeniu się żarówki LED, winę za to zjawisko ponosi niewielka dioda umieszczona w włączniku światła. Chociaż podświetlenie to nie pobiera dużo energii, w przypadku diod LED nawet niewielka ilość mocy może być wystarczająca do wywołania efektu żarzenia. Jednym z rozwiązań tego problemu może być zastąpienie włącznika bez diody lub rozważenie inwestycji w kondensator, aby zneutralizować ten efekt.


ZUŻYCIE PRĄDU PRZEZ LEDY PO ZAŁĄCZENIU – CZY TO WIDOCZNE NA RACHUNKU ZA PRĄD?

W sytuacji żarzących się halogenów LED, wartość pobieranego prądu jest niewielka, ale jednak istnieje. Zaleca się odłączanie wszelkiego oświetlenia od zasilania po jego wyłączeniu. Indywidualna dioda LED może zużywać energię na poziomie od około 0,03 mA do kilku mA. Jeśli spojrzymy na to z perspektywy rachunku za prąd, pojedyncza dioda nie generuje znaczących kosztów. Jednak, gdy mamy wiele takich żarzących się diod, zaczyna być to istotne, prowadząc do większego zużycia energii elektrycznej.

 

JAK UNIKAĆ PROBLEMU ŚWIECENIA ŻARÓWEK LED PO WYŁĄCZENIU?

Obecnie coraz częściej decydujemy się na żarówki LED w naszych domach i biurach, zamiast tradycyjnych źródeł światła. Aby uniknąć frustrującego zjawiska, jakim jest świecenie LED po wyłączeniu światła, warto poświęcić uwagę wyborowi odpowiednich żarówek.

Zaleca się inwestowanie w żarówki LED wysokiej jakości od renomowanych producentów, które są w pełni kompatybilne z resztą instalacji. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko wystąpienia problemów, a korzystanie z oświetlenia staje się znacznie bardziej komfortowe. Wybór solidnych produktów przekłada się nie tylko na jakość oświetlenia, ale także na oszczędność, eliminując niepotrzebne koszty związane z nadmiernym zużyciem prądu. Zachęcamy w związku z tym do skorzystania z oferty naszego sklepu gdzie znajdziecie produkty renomowanych producentów oświetlenia.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia 530 190 180
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl