Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (299złotych) już od 299zł.
Infolinia 530 190 180
Producenci

Świetlówki

Świetlówki - doskonały wybór dla oszczędnych i ekologicznych

Cześć! Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat świetlówek? Dobrze trafiłeś! W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór świetlówek, które z pewnością zaspokoją Twoje potrzeby. Świetlówki to energooszczędne źródła światła, które sprawią, że Twoje rachunki za energię staną się znacznie niższe, a oświetlenie w Twoim domu czy biurze będzie przyjazne dla oczu i komfortowe.

Zasada działania świetlówek

Świetlówki działają na zasadzie wyładowań elektrycznych w gazie, zwykle argonie, wypełniającym wnętrze rurki. Wnętrze świetlówki pokryte jest fosforem, który pod wpływem promieniowania ultrafioletowego emitowanego przez wyładowania, zaczyna świecić, emitując widzialne światło. Dzięki temu procesowi świetlówki są znacznie bardziej energooszczędne niż tradycyjne żarówki, ponieważ przekształcają większą część energii w światło, a mniej w ciepło.

Rodzaje świetlówek

Świetlówki są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, co sprawia, że można je łatwo dostosować do różnorodnych zastosowań. Na rynku można znaleźć świetlówki kompaktowe (CFL), świetlówki liniowe oraz świetlówki okrężne, które sprawdzają się zarówno w przemyśle, jak i w domowych wnętrzach.

Kluczowe zalety świetlówek to przede wszystkim ich energooszczędność. Wykorzystują one mniej energii niż tradycyjne żarówki, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Dodatkowo, świetlówki mają dłuższą żywotność, co sprawia, że wymienia się je rzadziej, a tym samym generuje się mniejsze ilości odpadów.

Warto jednak pamiętać, że świetlówki zawierają niewielkie ilości rtęci, co wpływa na sposób ich utylizacji. Aby chronić środowisko, należy przestrzegać zasad odpowiedniego pozbywania się zużytych świetlówek, oddając je do punktów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl